[zamknij]

Logowanie

e-mail:

hasło:

zapomniałem hasła

Jeżeli nie posiadzasz jeszcze konta w naszym sklepie -
zarejestruj się
.

SZUKAJ


Rabaty

Rabat przyznawany jest zależnie
od kwoty zamówienia:

od 300 zł - 1%
od 350 zł - 2%
od 400 zł - 3%
od 450 zł - 4%
od 500 zł - 5%
od 1000 zł - 7%

Rabaty i promocje sumują się
w ramach jednej przesyłki

Płatność zwykłym przelewem na konto w mBanku lub przez tpay.com w tym PayPal

Wysyłkę paczek obsługuje firma kurierska DPD

Jesteśmy partnerem honorowym Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych

Firma Godna Zaufania - certyfikat

Ile kosztuje wesele - zestawienie najważniejszych wydatków


Przygotowywanie ślubu i wesela wiąże się z wieloma miłymi chwilami, jednak ważne jest także, by wszystko dokładnie zaplanować. Początkowe ustalenie tego, co chce się kupić, jakie zaproszenia ślubne wybrać, co zawrzeć na weselu, pozwoli bowiem na jak najlepsze oszacowanie wszystkich kosztów.


Przygotowanie wstępnych założeń

Ślub oraz wesele są jednymi z najważniejszych wydarzeń w ludzkim życiu, dlatego też choć generują niemałe koszty, to zazwyczaj ponosi się je dosyć chętnie. Jednak zawsze ważna jest odpowiednia organizacja całości i ustalenie założeń, które pomogą w przygotowaniach. Wśród takich założeń zawrzeć trzeba przede wszystkim: liczbę osób zaproszonych na przyjęcie, ceny w wybranej sali weselnej oraz kwestie noclegu/braku noclegu dla gości. Bardzo ważne jest także ustalenie standardu wesela (liczby dań ciepłych, rodzaju alkoholu i dodatków, np. stołu wiejskiego). Do początkowych ustaleń włączyć trzeba także decyzje o wyborze zespołu albo DJ-a oraz to, jak mają wyglądać zaproszenia ślubne (papier, czcionka, koperty).


Ile kosztują: ubiór, zaproszenia na ślub oraz fotograf?

Przyszłe Panny Młode muszą zakupić suknię, buty i dodatki. Suknia z salonu może kosztować od 2500 do 3500 złotych, natomiast suknia używana to wydatek rzędu 1500 złotych. Podobnie zapłaci się za suknię uszytą przez krawcową. Białe buty ślubne można kupić już za 100-200 złotych. Koszt bielizny to mniej więcej 150 złotych, a dodatków - 200 złotych. Przeciętnie kobieta wydaje na swój strój od 3000 do 4000 zł. Pan Młody swój garnitur może kupić taniej, bo taki dobrej firmy będzie kosztował około 1500 złotych, a buty 200 złotych. Zapomnieć nie można tutaj o pasku (100 złotych), koszuli (100-200 złotych) oraz krawacie i poszetce (100 złotych). Przy tych kosztach warto pamiętać o bukiecie oraz ewentualnym kwiatku do butonierki, co wyniesie Młodych 230-300 złotych. Oczywiście najważniejszym elementem ślubnej wyprawki będą obrączki, których cena wahać się może od 1000 do 3000 złotych (w zależności od materiału wykonania i ich grubości). Kolejnymi wydatkami będą te papiernicze, które nie są zbyt duże. Dobrej jakości niedrogie zaproszenia na ślub można kupić za 3 złote od sztuki, a bardziej eleganckie zaproszenia ręcznie robione za 5 zł. Ładne winietki na stół (z nazwiskami gości) można dostać już za 1,6 złotych. W wyborze papeterii ślubnej jak i innych elementów nie warto kierować się jedynie ceną, bardzo ważna jest jakość produktów i usług, która nie przyniesie wstydu organizatorom ślubu i wesela. Uwiecznienie uroczystości przez fotografa ma bardzo zróżnicowane ceny: od 1500 do nawet 5000 złotych, a kamerzysta za swoje usługi policzy mniej więcej 2500 złotych.


Koszty wesela

Tymi znacznie poważniejszymi wydatkami będą te związane z wynajmem sali, muzyką oraz wybranym menu. Sala weselna swoje koszty podaje zazwyczaj w założeniu ile zapłaci się za jednego gościa. Cena ta waha się od 150 do 250 złotych, w co wlicza się kilka dań ciepłych, przystawki, ciasta, napoje oraz dekorację sali. Alkohol zazwyczaj kupuje się samodzielnie, przyjmując 0,5 litra wódki na osobę. Przy stu osobach wyniesie to więc około 2 tysiące złotych. Do tego warto dokupić przynajmniej kilkanaście butelek wina (za ok. 500 złotych). Aby goście dobrze się bawili, niezbędna jest także muzyka. DJ to wydatek rzędu 1500 -2000 złotych, a tradycyjna, kilkuosobowa orkiestra za swoją pracę policzy od 3500 do 5000 złotych.


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie.
Więcej szczegółów w naszej Polityce cookies.
[ zamknij ]