[zamknij]

Logowanie

e-mail:

hasło:

zapomniałem hasła

Jeżeli nie posiadzasz jeszcze konta w naszym sklepie -
zarejestruj się
.

SZUKAJ


Rabaty

Rabat przyznawany jest zależnie
od kwoty zamówienia:

od 300 zł - 1%
od 350 zł - 2%
od 400 zł - 3%
od 450 zł - 4%
od 500 zł - 5%
od 1000 zł - 7%

Rabaty i promocje sumują się
w ramach jednej przesyłki

Płatność zwykłym przelewem na konto w mBanku lub przez tpay.com w tym PayPal

Wysyłkę paczek obsługuje firma kurierska DPD

Jesteśmy partnerem honorowym Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych

Firma Godna Zaufania - certyfikat

Savoir vivre przekazywania zaproszeń ślubnych


Wyznaczenie daty ślubu i dokonanie niezbędnych rezerwacji daje nam już dostateczne podstawy, by móc zamówić i wypełniać zaproszenia. Jednak by ich przekazanie miało odpowiednią formę, warto pamiętać o kilku zasadach savoir vivre, które obowiązują przy wręczaniu zaproszeń.


Co mówi tradycja?

Z treści obecnych zaproszeń wynika, że na ślub zapraszają narzeczeni. Jest to nowoczesna forma, która odbiega od ogólnie przyjętych zasad savoir vivre. Etykieta przekazywania zaproszeń sugeruje, by w treści zaproszenia rodzice Państwa Młodych byli uwzględnieni, jako osoby zapraszające. Najlepiej, by wzmianka o nich znalazła się na górze zaproszenia lub pod imionami Pary Młodej. Obecnie wykorzystuje się formułę „w imieniu swoim i rodziców, serdecznie zapraszamy…” lub „wraz z rodzicami, mamy zaszczyt zaprosić”. Wzmianka o rodzicach jest niezwykle istotna, zwłaszcza dlatego, że często wkładają wiele pracy i serca w przygotowania uroczystości ślubu i przyjęcia weselnego.


Kiedy wręczać zaproszenia?

Nie ma określonej daty, kiedy należy rozdawać zaproszenia ślubne. Przyjmuje się jednak, że najlepiej rozpocząć przekazywanie zaproszeń 3 miesiące przed wyznaczoną datą uroczystości. Jest to optymalny czas zwłaszcza, jeśli uroczystość ma odbywać się w trakcie wakacji. Wówczas goście weselni są w stanie zaplanować i zorganizować wolne dni w pracy, a także zaplanować swoją podróż w przypadku, jeśli wesele odbywa się w innej części kraju.

Pamiętaj! Wręczane zaproszenia miesiąc przed uroczystością mogą spotkać się z odmową. Tak krótki czas przed uroczystością często uniemożliwia zaproszonym gościom zorganizowanie wolnego w pracy czy zaplanowanie podróży.


Osobiście czy za pośrednictwem poczty?

W polskiej kulturze dosyć mocno zakorzeniła się tradycja osobistego wręczania zaproszeń. Jest to zwyczaj zgodny z przyjętą etykietą. Takie postępowanie jest szczególnie doceniane przez bliskich członków rodziny oraz przez osoby starsze. Wysyłanie zaproszeń za pośrednictwem poczty jest dopuszczalne, jeśli rodzina znajduje się w innej części kraju lub stosunki z rodziną są na tyle bliskie, że taka forma zaproszenia nie będzie im przeszkadzać.


Z osobą towarzyszącą czy bez?

Największym dylematem nowożeńców jest wręczanie zaproszeń dla osób z osobami towarzyszącymi. Według etykiety, takie zaproszenie powinna otrzymać każda osoba, która jest pełnoletnia. Brak możliwości przyprowadzenia osoby towarzyszącej może spotkać się z dużą krytyką. Kolejną problematyczną kwestią może okazać się adresowanie zaproszeń dla par, które nie są w narzeczeństwie lub są w związku nieformalnym. Według zasad savoir vivre takich gości należy zapraszać osobno wraz z osobą towarzyszącą. Aktualnie jednak takich zwyczajów się nie praktykuje, dlatego też miłym gestem jest zaproszenie wieloletniej pary na jednym zaproszeniu, nawet jeśli nie są małżeństwem.


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie.
Więcej szczegółów w naszej Polityce cookies.
[ zamknij ]